2013 bayan yazlık ayakkabı modasında bu yıl zımbalı ve çiçekli modeller başı çekiyor. Özellikle de topuklu ayakkabıda çiçekli modeller bu yılın renkli geçeceğinin habercisi olurken zımbalı modellerde hem babetler hem de topuklu ayakkabılarda sıkça kullanılmış. Çivili ya da zımbalı olarak tanımlayabileceğiniz modelleri hem spor hem de şık kıyafetlerle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

2013 AYAKKABI MODELLERİ

Ayakkabı seçimi moda açısından önemli olduğu kadar sağlık açısından da çok önemlidir. Doğru ayakkabıyı seçmek için sizlere birkaç tiyo verebilirim.

  • Örneğin ayakkabı almaya öğleden sonra çıkmak en doğrusudur çünkü ayaklar sabahtan normal boyuttan daha küçüktür öğleden sonra ise ayak boyunuz bir parça değişecek ve büyüyecektir aldığınızda rahat olan kıyafetlerin sonradan sıkma sebebi de bu yüzdendir.
  • Büyük gelen topuklu ayakkabı veya babetlerinizin ayağınızdan kaymasını veya fırlamasının engellemek için ise ayakkabınızın içerisine bir parça saç spreyi sıkmanız faydalı olacaktır. Bu sayede ayakkabı ayağınıza yapışacak ve rahatsızlığınızı da giderecektir.
  • Ayağınıza küçük gelen ve giymekte zorlandığınız ayakkabı için de oldukça etkili bir yöntem var o da ayakkabıya bir parça pudra dökmek böylece rahatlıkla ayakkabı ayağınıza girecektir.
  • Ayrıca seçtiğiniz topuklu ayakkabının da yumuşak olmasına dikkat edin çünkü topuklu ayakkabılar diğer ayakkabılardan çok daha rahat bir yapıya sahip olmalı ki rahat hareket edebilin.Kategori: Kadın, Moda Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 10 Mayıs 2013