Şalın bir nevi bütününü andıran panço bayanlarda ve kız bebeklerde kışlık bir koruyucu olarak kullanılmaktadır. Pançoyu örebilir veya dikebilirsiniz. Örmesi veya dikmesi çok basit bir kıyafet türüdür. Dilerseniz tamamını örebileceğiniz gibi bir kısmını örneğin uçlarını örerek kalan kısmını bir polar kumaş kullanarak da bir panço tasarlayabilirsiniz. Bebek veya çocuklar için ise örmekte fayda var. İsterseniz tığ ile isterseniz de şiş yardımıyla panço örebilirsiniz. Bayanlarda daha çok saç örgüsü panço modellerinde kullanılıyor. Renk olarak ise kış renklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca baklava dilimi de panço modellerine en uygun giden desenlerdendir.

Bebek pançolarını boğazlı, yakalı, düğmeli, düğmesiz olarak bebeğinizi en rahat ettirecek şekilde tasarlayarak örebilirsiniz. Bunun yanında pançolarda sıkça kullanılan püsküller de özellikle bebek ve çocuk pançoları için çok uygundur.

Bayan panço modellerinde kemer tasarlamanız veya kemerle kullanıma uygun bir tasarım örmeniz daha uygun olacaktır. Kilo probleminiz yoksa bu fiziğinizi de saklamayarak ortaya çıkaracaktır. Ayrıca haddinden fazla bol bir panço üzerinizde bir battaniye varmış hissi verebilir. Bu yüzden pançonun boyutunu iyice ölçerek ve düşünerek belirlemekte fayda var.

Pançoda dikim için genellikle polar kumaş kullanılmaktadır. Siz de aynı şekilde polardan bir panço tasarlayıp aralara dantel ekleyebilirsiniz. Böylelikle kendinize has kimsede olmayan tasarımlar ortaya çıkaracaksınız.Kategori: Hobi, Kadın Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 10 Ocak 2013