2012-2013 abiye modelleri oldukça renkli. Abiyede de bu yıl fransız güpürü kendini gösteriyor. Son moda abiye kıyafetlerde sıkça güpür kullanılmış ve taşlar adeta tarihe karışmış. Genç kız abiye modellerinde yine önü kısa arkası uzun ve kuyruklu modeller öne çıkıyor. Bunun yanında şifon yine yazlık abiye modellerinin bir numaralı malzemesi olarak kullanılmış. Şifon hafif ve uçuş uçuş bir hava verdiği için yazlık abiye modellerinde kusursuz bir görüntü sergiliyor.

Tesettür giyim abiye modellerinde de bu yıl büyük atılımlar göze çarpıyor. Sürekli cepken veya bolero ile tamamlamak zorunda kalınan kıyafetlerin yerini artık tek parça abiyeler veya şık ceketlerle tamamlanmış abiyeler alıyor. Tesettür abiye modellerinde baş örtüsü de kıyafeti tamamlayan önemli bir parça olarak tasarlanmış.

Kışlık abiye modellerinde daha çok kadifeler ve tafta kumaşlar kullanılmış. Tafta kesinlikle tamamen şık ve kusursuz bir görünüm verirken kadife de zarif ve bir o kadar da ağır bir görünüm veriyor. Kış koleksiyonunda da hem uzun hem kısa modelleri kışa uyarlanmış şekilde bulmak mümkün.

Yaz sezonu abiyeleri ise her zamanki gibi oldukça renkli ve canlı. Tek renk abiyeler daha çok sarı, mor, kırmızı, pembeden oluşurken bol desenli ve pastel renklerden oluşan abiye kıyafetler de oldukça şık. Straplez modeller yine başı çekiyor bunun yanında boyundan inen ve sırtı tamamen açıkta bırakan modeller de sık kullanılmış.

Abiye fiyatları 200 lira ile 3000 lira arasında değişirken fiyat değişimini genellikle kullanılan malzeme belirliyor.

Son moda abiye modellerini arıyorsanız hemen aşağıdaki galeride en yeni ve en beğenilen modelleri bulacaksınız.Kategori: Kadın, Moda Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 26 Kasım 2012