Ahşap boyama eski mobilyaları değerlendirmek için bulunmaz bir fırsattır. Eskimiş eşyalarınıza yeniden can verebilir bambaşka bir tarza büründürüp kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanında ahşap boyama hem hobi olarak yapılmakta hem de profösyonel kişiler tarafından özel olarak tasarlanarak yeni ve farklı eşyalar, mobilyalar ortaya çıkarabilmektedir.

Ahşap boyama sanatını eskimiş bir sehpanızda, gazetelikte, ahşap bir yemek masasında, ahyap sandıklarda, ahşap olan kapılarınızda, kitaplığınızda, mücevher kutunuzda, hatta ahşap bir duvarda bir uygulayarak yeni ve farklı görünümler elde edebilirsiniz. Ahşap boyama yapabilmek için illa da eskimiş bir ahşap olmasını beklemenize de gerek yok. Ham olarak satılan ve boyanmayı bekleyen ahşap eşyaları bulmak ve bunlara renklerle can vermek de mümkün. Üzerinde boya ve cila bulunmayan bu eşyaları özel olarak satın alabilir ve dilediğiniz motif kağıdını alarak bu eşya üzerine uygulayabilirsiniz.

Ahşap boyama için öncelikle dış yüzeyler zımparalanır ve pürüzsüz hale getirilir. Ardından desen baskısı üzerinden çıkarılan desen çizilir ve boyanma işlemi yapılır. Çizeceğiniz desene uygun bir boyama yapmak çok önemlidir. Bu boyama işleminin arkasından vernikleme yapılır ve iyice kurumaya bırakılır ve kullanıma hazır hale gelir.Kategori: Dekorasyon, Hobi Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 29 Aralık 2012