Bebek örgü modelleri arasında en sevimlisi şüphesiz ki minik eteklerdir. Kolaylıkla örebileceğiniz ve kısa sürede de bitirebileceğiniz örgü tiplerinden olan bebek etek modellerinin çok basit örebileceğiniz örneklerini bulmanız da mümkün. Düz örgüyle başlayıp ilmek sayısını artırarak devam edebileceğiniz ve kiloş bir etek ortaya çıkarabileceğiniz etek örneklerini de bulabilirsiniz. Düz bir örgü eteği kurdele ve boncuklarla süslü ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Aşağıda basit, zor süslü sade her türlü etek örneğini bulabilirsiniz.

Yün örgü etek modellerinden tığ işi etek modellerine kadar her türlü örebileceğiniz etek modellerini zevkinize göre uyarlayabilirsiniz. Basit çiçek motiflerini birleştirerek şık ve şirin etekler örebilirsiniz.

Tığ işi etekler daha çok yazlık örneklerden oluşur. Yün etekler ise örmesi daha basit ve daha kısa süren etek tipleridir. Fırfırlı etek modelleri en sevimli ve en şirin etek modellerindendir. Üst üste öreceğiniz fırfırlardan oluşan etekleri örmek kolaydır ancak düz etek tiplerine göre biraz daha vakit alabilir.

Örgü eteklerle şık takımlar oluşturabilirsiniz. Örneğin taç tokalar örerek etek ve tokayı takım yaparak farklılık oluşturabilirsiniz. Bel kısmını da lastik örebileceğiniz gibi bir kurdele geçirerek de kullanabilirsiniz. Aralara serpiştireceğiniz boncuklar ise eteğin çok daha şık görünmesine yardımcı olacaktır.Kategori: örgü Yazar: Admin 1 yorum yapılmış Tarih: 23 Ocak 2013

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

1 Yorum var

  1. bu etek örnekleri güzel miş ben bunlardan görmemiştim.

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.