Bere yapılışı hakkında bilgi almak, hoş ve basit modellerin yapılışını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte birbirinden şık ve kolay yapılışlı bere modelleri.

Fıstık Yeşili Kolay Bere Modeli

bere-modelleri-anlatımlı8

 

Bu modele 60 ilmek ile başlanarak 4 düz, iki ters olmak üzere 9 cm lastik örülmekte. Lastiği biten örgü, üç ilmekte bir artırılarak toplamda 80 ilmeğe tamamlanıyor. Devamında 12 cm haroşa örülüyor ve ilk ilmek örülüyor. Kesme işlemimiz ise 2 ilmekte bir olmalı. Kalan ilmeklerin içinden ip geçirilmek suretiyle büzülen örgü artık muhteşem bir şapkaya dönüşüyor. İşte bu kadar basit fıstık yeşili şapkamız.

Mavi Saç Örgülü Bere

IMG_0165

60 ilmek attıktan sonra 6 sıra boyunca iki ters iki düz lastik örgü örülür. Daha sonra saç örgüleri arasına 6 ilmek haroşa örülür. Saç örgülerinin burgusu ise örülen 6 düz örgünün 3 ilmek 3 ilmek yer değiştirilmesi ile oluşuyor. Kesme işlemindeyse iki ilmekte bir kesme işlemi yapılır. Sonuna ip saçaklarından yapılan ponpon dikilir. İşte rüya rengi şapkamız hazır. Şapkada 8 numara şiş kullanmanız önerilir.

Pembe Şık Bere

örgü-bere

 

6 numaralı şişler ile örgüye başlanmalıdır. Bu bere modeli hem bebeklere, hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap etmektedir. Bebekler için 35 ilmek, çocuklar için 55 ilmek, yetişkinler için ise 75 ilmek örülmelidir.

Berenin lastik kısmı beş sıra boyunca iki ters iki düz olmalıdır.

Lastiği biten örgü 5 sıra düz ve devamında 5 sıra ters örülmelidir. Bu döngü 35 sıra boyunca bu şekilde devam etmektedir.

Sonrasında 2 ilmekte bir kesilme işlemi yapılmakta ve kesilme işlem bir süre sonra bir ilmekte bir kesilmeye inmektedir. Kesilme işlemini de tamamladığımız şapkamızın tepesini diktikten sonra hazır bir halde kullanabilirsiniz. Dilerseniz görseldeki gibi pembe renk ipliğin yanında siyah gibi koyu renkli bir ip kullanabilir, modele keskinlik kazandırabilirsiniz.

Çarkıfelek Bere Modeli ve Yapılışı

Süper görünümü ile sizi içine çeken çarkıfelek bere yapılışı son derece basittir. İşte detaylar:

3.5 numara şiş ve kırmızı tonlarında bir adet ip kullanarak işe başlayabilirsiniz.

Tabi parlak yapışkanlı küçük taşlar da (büjiterlerden edinebilirsiniz) şapkanızın ahenk unsuru olacak.

98 ilmek ile başlanan bere, bir tarafı 4 düz, diğer tarafı 4 ters olarak örülür ve ara ilmekler 3 düz 3 ters olacak şekilde dizilir.

Ve her düzde bir ilmek kaydırılır ki şeklimiz oluşsun. 15 cm e ulaşan örgüde 6 ilmek örerek 3 ü alınıp kesilecek.

Devamında 21 ilmek örülüp yine aynı şekilde 3 ü kesilecek. Sonra 46 ör üç kes, 16 ilmek ör. Ve bu işlemler ilmek sayısı 31 e düşene kadar 6 kez yapılacak.

 

 

 

 Kategori: Hobi, Kadın, Moda Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 27 Şubat 2015