Bolero bayanların kullandığı ve göğüs altında biten kısa minik ceketlere verilen isimdir. Bolerolar son birkaç yılın modası olarak karşımıza çıktı ve yün örgü, dantel, kumaş, abiye modelleri şeklinde yapılıp kullanılabiliyor. Özellikle dekolteli kıyafetlerde dekolteyi kapatmak için çok şık bir alternatif olan ve örümü en kolay kıyafetlerin başında gelmektedir. Bebeklerde veya kız çocuklarda sıkça kullanılan boleroları yazlık veya kışlık olarak tasarlayıp kendinizi örebileceğiniz gibi kumaştan da rahatlıkla dikebilirsiniz.

BOLERO MODELLERİ

Yukarıda her tipten gördüğünüz boleroların örgülerini yuvarlak bir örgü taslağı kullanarak örebilirsiniz. Yuvarlak ördüğünüz örgüde kol deliği bırakmanız yeterli olacaktır. Arzunuza göre düğmeli veya açık olarak tasarlayabilirsiniz.

Bolero modellerinde diğer bir tür de şal bolerolardır. Bu tip bolerolar küçük düğmeli bir şalı andırıyor. Havanın serinlediği bir anda üzerinize rahatlıkla alabileceğiniz ve şıklığınızı da kapatmayacak tipte olan bu bolerolar da yuvarlar olarak öreceğiniz boleroda boyun deliği bırakmanız ve ilik açmanız yeterli olacaktır.

BASİT BOLERO YAPIMI İÇİN AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLARI TAKİP EDİNİZ.

Gördüğünüz gibi eski bir tişörtten veya çocuğunuzun küçülmüş bir tişörtünden basitçe bir bolero dikebilir ve bu tip kıyafetleri de değerlendirebilirsiniz. Bu tip bir boleroyu gömlek, ceket gibi kullanmaktan sıkıldığınız veya değerlendirmek istediğiniz her tür üst giyisinizden oluşturabilirsiniz.Kategori: Kadın, örgü Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 29 Ocak 2013