Birkaç sene öncesine kadar büyük beden olmak tam bir kabustu ve firmaların büyük beden bayanları yok sayarak ürün hazırlamaları yüzünden de büyük beden hanımlar bir türlü kendinlerine uygun kıyafeti bulamıyor sürekli her şeylerini diktirmek zorunda kalıyorlardı. Diktirmek tabiki bir çözümdür belki de en doğrusudur. Ancak diktirmek için de fikir gereklidir. Genellikle özellikle de abiye kıyafet sektöründe büyük beden kıyafetler tek tipti. Bu tip uzun etekli ve tülden uzun kollara sahip elbiselerdi. Ancak artık eskisi gibi değil. Şimdi büyük beden hanımlar için özel olarak hazırlanan koleksiyonları bulmak mümkün.

2013 abiye modasında bildiğiniz gibi dantel ve şifon sıkça kullanılıyor. Bu moda büyük giyimde de şık bir şeklide kullanılarak zarafet ön plana çıkarılmış. Büyük beden giyim için özel olarak hazırlanan abiyeler bayanların saklamak istedikleri yerler düşünülerek hazırlandığı için tam olarak ihtiyacı karşılayabilmektedir.

Büyük beden bayanların genellikle problemi göbektir. Göbeği saklamak için göbekte bol drape veya göbek üzerinden kiloş başlayan modelleri seçmek akıllıca bir tercih olacaktır. Daha büyük beden bayanların ise problemleri kollar ve bacaklardır.

Kol ve bacaklarını saklamak isteyen bayanların öncelikli olarak ya yere kadar uzun elbiseler seçmeleri ya da diz altında elbiseler seçmeleri uygun olacaktır. Aynı zamanda kolları saklamak isteyen bayanlar ya dökümlü kollara sahip elbiseleri tercih etmeli ya da üzerlerine organze veya tülden bir şal almalılar.

Yukarıda sizler için özel olarak hazırlanan abiye modellerini kullanarak dilerseniz diktirebilirsiniz.Kategori: Kadın, Moda Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 17 Ocak 2013