Tesettür giyimin en önemli aksesuarlarından olan eşarpları eskisi gibi artık tek tip bağlamak yerine bayanlar birçok farklı şekilde bağlama yöntemleri geliştirerek hem kıyafete uygun modeller hem de çok daha farklı modellerle eşarplarını yapmaya başladılar. Tıpkı giyimde olduğu gibi eşarplarda da spor ve klasik bağlama şekilleri bulunmaktadır. Eşarpların tamamını önde bırakarak geniş bir şekilde eşarbı önden sarkıtmak kesinlikle artık demode bir eşarp bağlama yöntemi oldu. Bunun yerin eşarbın ya bir kısmını önden sarkıtmak ya da tamamını toplayarak kıyafetin içinde bırakmak yeni moda eşarp bağlama yöntemlerinden.

Spor giyimde veya günlük kullanım için eşarp bağlama yöntemlerinde en kullanışlı ve en çok da bayanların tercih ettiği eşarp bağlama şekli eşarbın önden hiç sarkmayacak şekilde bağlanarak toplanmasıdır. Dilenirse eşarbın ön kısmı yani çene altında kalan ön kısmı kıyafetin içerisine saklanabilir veya eşarp küçük yapılarak çok küçük bir şekilde sarkıtılabilir.

Klasik giyimde veya şık kıyafetler üzerinde ise fular şeklinde önden bir parça bırakarak bağlamak çok daha şık olacaktır. Fular gibi sağ kısımdan veya sol kısımdan bir miktar eşarbı sarkıtarak eşarbın çıkış noktasına da arzu ederseniz bir broş takabilirsiniz.

Ayrıca boneler de 2013 tesettür modasının içerisinde önemli yer alıyor. Eşarplar altından bonenizin büyük miktarını gösterecek şekilde eşarbınızı veya şalınızı bağlayabilirsiniz. Eşarp ve boneniz tek renk ise zıt renk kombinleri kullanabilirsiniz ancak aynı renkte bone ve eşarp kullanmak kesinlikle sizi şıklıktan uzaklaştıracaktır. Yukarıda 2013 eşarp bağlama modellerini bulabilirsiniz.Kategori: Kadın, Moda Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 3 Ocak 2013