facebookFacebook sosyal paylaşım sitesinde profilinizi herkezin görmesini engelleyebilirsiniz. İstemediğiniz bir kişinin profilinizi görmesini gizleyebilirsiniz. Facebookta profil gizleme ayarlarını yaptıktan sonra sizi arkadaşlarınız harici kimse göremeyecektir. Mail adresinizi aratsa bile hesabınız yokmuş gibi görünecektir.

Facebookta Profil Gizleme için Yapmanız Gerekenler;

  • Facebook sayfasının sağ üst köşesindeki ayarlar menüsüne tıklayın.
  • Açılan sayfada gizlilik ayarlarına tıklayın.
  • Aramada beni kimler bulabilir? bölümüne düzenleye tıklayıp profilinizi kimlerin görebileceğini seçin.

Bu yapacağınız işlem arkadaş listenizde olmayan kişiler için geçerlidir. Sizi tanımayan insanlar size ulaşıp rahatsız etmelerini istemiyorsanız facebookta profil gizlemeyi yaparak size ulaşmalarını önleyebilirsiniz.

Facebookta profil gizleme ve işlemini yaptıktan sonra kimse eposta adresinizi ve telefon numaranızı aratarak ulaşamayacaktır.

Aramada beni kimler bulabilir? bölümünde ayrıca diğer gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz. Adınızı aratarak bulmalarını kapatabilir ve arama motorlarından da sayfanızı gizleyebilirsiniz. Tam anlamıyla tanımadığınız hiçbir insan size ulaşmasını istemiyorsanız bu işlemlerin hepsini yapmanız gerekmektedir. Bu konuda sorun yaşayanlar yorum kısmından yöneticilerimize ulaşarak sorunlarını dile getirip çözüm arayabilirler.Kategori: İnternet Yazar: Admin 2 yorum yapılmış Tarih: 6 Ocak 2013

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

2 Yorum var.

  1. muzaffer karaman

    facebookta benim ismimi yazarak kimler bulabilir botonu vardı..şimdi ise yok..bunu nasıl çözerim

  2. Ahmet Ali GÜMÜŞ

    Facebookta benim profilimi (yani isimle aramatmada) arkadaşım olmayanların bulmasını istemiyorum. Gizlilik ayarlarından sadece arkadaşlar yapmama rağmen, bende arkadaş olmayan kullanıcıdan arama yaptığımda profilim bulunmaktadır. Buna nasıl bir çözüm bulabilirz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.