İfadeye anlam katan ve makyajı belirleyen göz makyajıdır. Göz makyajı kendi başına da yapılarak günlük olarak kullanılabilir. Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken husus göz yapısına uygun makyajdır.
Gözleriniz küçükse ve büyük görünmesini istiyorsanız göz kalemini göz içinde değil sadece göz dışında özellikle de alt kısımda olabildiğince kalın kullanırsanız gözleriniz olduğunuzdan büyük görünecektir. Eğer göz içerisine kalem sürerseniz bu gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecek ve adeta yok edecektir. Küçük gözleri büyük gösteren bir diğer ayrıntı da göz içerisine beyaz, gri gibi açık tonlar kullanmaktır.

Adım Adım Göz Makyajı;

  • İlk olarak yüzünüzü makyajdan tamamen arındırın,
  • Temiz olan göz çevresine bir miktar nemlendirici veya göz kapağı renginizde krem fondöten sürün. Bu işlem makyaj esnasında göz kenarlarınıza herhangi bir bulaşma olursa rahatlıkla temizlemek için atlanmaması gereken bir işlemdir,
  • Şimdi makyaja hazır olan göz kapağımıza likit uyguluyoruz. Ancak sanıldığının aksine likit kirpik diplerine uygulanmaz, kirpik diplerinden biraz üst kısma adeta bir şerit çekilir.

 

  • Çekilen şeridin içerisi ince uçlu siyah göz kalemiyle boyanır, kirpik diplerine özellikle girmek önemlidir.
  •   Daha sonra göz içerisine de siyah göz kalemini uygulayın ve altından da ince fakat net ve belirgin bir çizgi çizin böylelikle bakışlarınız netlik kazanacaktır.
  • Eğer ihtiyacınız varsa yani kıvrık kirpiklere sahip değilseniz kirpik makası yardımıyla kirpiklerinizi kıvırın,
  • Rimel ile kirpiklerinizi belirgin hale getirin, rimel bir kat sürdükten sonra ikinci hatta gerekirse üçüncü kat için bir dakika kadar bekleyin,
  • Göz makyajını tamamlayan ve göz makyajını gösteren kaşlarınızdır. Kaşlarınıza kaş renginize en yakın renkteki kaş boyasını sürün ve kaşlarınızı daha belirgin hale getirin. Böylece makyajınız tamamlanmış olacak.

Aşağıdaki video da size göz makyajı yapımınız konusunda yardımcı olacaktır.Kategori: Kadın Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 11 Aralık 2012