Ev dekorasyonunda halı evin havasını değiştiren perdeden sonra en önemli unsurdur. Salon, çocuk odası, mutfak, yatak odası gibi her odaya farklı tarzlarda halılar almak ve odanın kullanım şekline, dekorasyon tarzına, havasına uygun biçimde halıyla döşemek çok önemlidir. Son dönemde halılar da oldukça yenilendi ve tekdüzelikten kurtularak modernize edilmiş bir biçimde kullanıcılara sunulmaya başlandı.

Özellikle taş desenli halılar 2013’ün favori halı desenleri arasında yerini alıyor. Bunun yanında kabartmalı halılar da oldukça ilgi görüyor. Çiçek veya farklı desenlerin kabartılmasıyla oluşturulmuş halılar hem farklı hem de çok daha modern bir görünüm sağlıyor.

Bir diğer yeni halı modeli ise makarna halı olarak adlandırılan püskül şeklinde oluşturulmuş halılar. Makarna halılar oldukça yumuşak ve dekoratif görüntü sunarken temizlik konusunda çok da kullanışlı değildir. Püsküllerin arasının temizlenmesi konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Son olarak 2013 halı modasında en trend olacak halı tipi yuvarlak halılar oluyor. Yuvarlak halılar eski örgü paspasları andırmakla birlikte çok daha modernize edilmiş şekilde karşımıza çıkıyor ve farklılık arayanlar için salonunuzda veya odanızda bambaşka bir hava yaratmaya sağlıyor. Özellikle yatak odası ve çocuk odası için tasarlanan yuvarlak halılar normal halı boyutlarından biraz daha küçük olmakla küçük odalarda kullanılmak amaçlı tasarlanmış.Kategori: Dekorasyon Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 30 Aralık 2012