Mango bayanların vazgeçilmez markalarından biridir. Bayan modasının kalbinin attığı Mango cazip fiyatlarıyla ve kalitesiyle de oldukça ilgi görüyor. Mangonun 2012-2013 sonbahar kış kataloğundaki elbiseler hem günlük hem gece kıyafeti olarak yeni modayı yansıtan tarzı ve farklı modelleriyle dikkati çekiyor. Özellikle gece kıyafetlerinde payetler ve zımbalar bolca kullanılmış 2012’nin son dönemlerinde moda olan zımba ve payet detayı 2013 modasında da kullanılmaya devam edeceğe benziyor. Mango sonbahar kış koleksiyonunda siyah, kırmızı ağırlıklı elbiseler hazırlamış ve leopar desenli elbiseleri de bu katalogda bulmak mümkün.

Mango sonbahar kış koleksiyonundaki elbiselerde deri detayını da sıkça kullanarak yeni modayı tam anlamıyla yansıtmış, Ancak tamamı deri kıyafetlerin yanı sıra deri ve kumaşı birleştirerek oluşturulan elbiseler hem farklı hem de şık bir şekilde tasarlanmış. Kış koleksiyonu için hazırlanan elbiselerde kadifenin zarifliğinden de faydalanılarak vücudu saran kadife ve dantel karışımı elbiseler çokça kullanılmış.

Dantel elbiseler artık yavaş yavaş moda olmaktan uzaklaşmakla birlikte tek başına dantel kullanımından ziyade dantel detayını farklı kumaş türlerine karıştırarak yer yer kullanılan kıyafetler 2013 modasını oluşturuyor. Bir diğer 2013 modası da apolet modası ancak apoletler geçtiğimiz sezondaki kadar kabarık ve göze batacak şekilde bu sezon kullanılmamış bu sezon daha çok bu moda daha hafif ve zımbalar şeklinde kullanılarak yansıtılmış. Ayrıca uzun kıyafetler üzerine feminen tarzda ceketler de 2013 bayan modası arasında göze çarpan detaylardan biri.

Mango mağazalarında uzun, kısa, günlük, abiye, feminen gibi her tarzda elbiseyi bulabilirsiniz.Kategori: Kadın, Moda Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 31 Aralık 2012