Perde evi gösteren evin havasını son derece değiştiren dekorasyonda çok önemli bir görevi olan eşyalardandır. Perdeniz de tıpkı diğer aksesuarlar gibi salonunuzun tarzına uygun olmalıdır. Mutfak, yatak odası ve salonda aynı tipte ve aynı tarzda perde kullanmak kesinlikle yanlış bir seçim olacaktır.

Salon perdelerinde yeni sezonda stor perdeler ve boncuklu perdeler oldukça moda. Stor perdeler kullanım açısında size uygunsa kullanmanızı tavsiye ederim şık ve asil bir görünüme sahip ancak tamamen camlarınız açıkta bırakarak içerisini göstereceği için kullanacağınız alanın önünün ferah ve açık olması gerekiyor. Eski tip tül perdeler gibi güneşlik kısmını kaldırdığınızda içerisini çok da aydınlık göstermeyecektir. Yapısından dolayı daha kalın kumaşlar kullanılmıştır. Bunun yanında gri perde de yeni sezonda favori renk oldu tabi bu sizin mobilya ve duvar renginizle de alakalı.

Yatak odası perdelerinde oldukça fantastik modeller bulunuyor. Yatak odası perdelerinde daha keskin renkler, tüllü ve bol boncuklu modeller ilgi çekici. Fakat küçük bir yatak odanız varsa yine de açık ve sade renkleri tercih etmenizde fayda var ancak uygun bir odaya sahipseniz mutlaka iddialı renkleri değerlendirmelisiniz.

Mutfak perdelerinin favorisi tabiki stor perdeler. Stor perde tipler mutfak için adeta biçilmiş kaftan öyle ki kullanımı mutfakta oldukça rahat ve mutfak havasına uygun şık bir görünüm sağlıyor. Mutfak dolaplarınızla veya tezgah renginizle uyumlu bir stor perde mutfağınıza son derece modern, ferah ve şık  bir görüntü sağlayacaktır.

Perde fiyatları metrekaresi 60 lira ile 100 lira arasında değişiyor. Aşağıda mutfak, salon ve yatak odası perde modellerini bulabilirsiniz.Kategori: Dekorasyon Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 30 Kasım 2012