Günlük kullanımda da şık olmak gerektiğinde de saça şekil vermek, uygun bir model verebilmek gerçekten kadınların en çok uğraştığı ve üzerine en çok kafa patlattığı işlerden sanırım. Bu gibi durumlarda her zaman pratik saç modellerinin bizim kurtarıcımız olduğu su götürmez. Basit bir topuz ya da at kuyruğu hem kullanışlı hem pratik hem de şıklık sağlayabilmekte fakat şık ortamlarda sadece basit bir at kuyruğu ya da topuzla geceyi geçiştirmek şık durmasına rağmen basite kaçıldığı düşüncesiyle pek hoş karşılanmıyor.

Son yılların saç trendi olan örgü saç modası; abiye topuzlarda, spor kıyafetlerle, günlük kullanımda, şık davetlerde her yerde kullanılmaya başlandı. Birbirinden farklı örgü tekniklerinin de gelişmesiyle saçlarında farklılık arayan bayanlara örgü saç modası ilaç gibi geldi. Eskiden de çok fazla kullanılan örgü saçlar geçmişe dönüş modasının bir ürünü olarak 2013’de de kullanılmaya devam ediyor.

Örgünün birçok farklı tekniği var. Bildiğimiz klasik saç örgüsü ki bunu bilmeyen yoktur. Diğerleri ise; mısır saç örgüsü, sepet örgüsü, kafes saç örgüsü, balık sırtı saç örgüsü gibi birçok farklı saç örgü teknikleri bulunmaktadır. Saç örgüsü özellikle de klasik örgüden farklı olan örgü tipleri çok uğraştırıcı ve çok zor olmakla birlikte sonucunda harika görüntülerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Saç Örme Makinesi: Bayanların bu saç örgüsü merakına firmalar da hemen cevap vererek saç örme makinesı ürettiler. Bu sayede saçlarınızı dilediğiniz kalınlıkta ayırarak makineye doluyorsunuz ve makine birkaç dk içinde saçınızı örüp bitiriyor. Toplam dört başlığı bulunan saç örme makinesi ile dört adet örgüyü aynı anda yapabilirsiniz.

Saç örgüsünün kalıcı ve sağlam olması için olabildiğince sıkı örülmesi çok önemlidir.

Bu yıl önden saç örgüsü saç modelleri en yaygın saç modelleri arasında kullanılıyor. Bu saç örgüsü gelinlerin de gelin saçlarında tercih ettikleri özellikle de açık alan düğünleri için ideal olan bir saç modeli tipidir. Uzun saçlı bayanlar da örgü topuzlarla örgü saç modellerini rahatlıkla kullanabilirler. Aşağıda 2013 ün en moda örgü saç modellerini ve birbirinden farklı örgü çeşitlerini bulabilirsiniz.

Bu sorunun çözümü uzun uğraş gerektirmiş bir görünüme sahip fakat pratik bir alternatif olan saç örgüleri. Resimlerde de görebileceğiniz üzere bu hem yapımı basit hem şık modellerle saçınızla dikkat çekmemeniz mümkün değil. Yapımları ise aslında oldukça basit. Biraz el yatkınlığı ile çabucak ortaya çıkan bu modelleri, hem günlük yaşam da hem önemli günlerde kullanmak el yatkınlığını size kolayca sağlayacaktır. Düz, balık sırtı, mısır gibi örgülerin karışımlarından oluşan modeller kadar, saçın sadece bir bölümüne uygulanan örgülerde oldukça gözde şu günlerde. Sizde bu moda geçmeden örgü saç modellerinden birkaçını mutlaka kullanın.

En moda saç renkleri isimli konumuzu inceleyerek saç renkleri konusunda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.Kategori: Kadın, Moda Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 18 Aralık 2012