Havaların serinlemesiyle birlikte bayanların şal mevsimi de başlamış oldu. Şal hem kullanımı rahat hem de şık bir aksesuardır. Siz de basit yöntemlerle şal yapabilir ve burada sizler için özel olarak seçtiğim şal örneklerinden birini örebilirsiniz. Şalı dilerseniz tığ ile dilerseniz şişle örebilirsiniz. Eğer oldukça kalın atkı gibi bir şal düşünüyorsanız ihtiyacınız olan model kesinlikle şiş ile örülen modellerdir. Daha ince ve daha zarif bir şey düşünüyorsanız da tığ ile örülen modelleri tercih edebilirsiniz.

ŞAL YAPIMI;

Şal örmek aslında sandığınız kadar zor değildir ancak uzun süreceği için biraz sabır isteyen bir iştir. Şal yaparken dilerseniz farklı motifler seçerek motifleri birleştirebilir ve böylece bir şal oluşturabilirsiniz ve yine dilerseniz direk örebilirsiniz.

Motifli bir model için aşağıdaki resim size yardımcı olacaktır. Her zamanki gibi ilk olarak zincir çekmekle işe başlayacağız. Ardından bir miktar zincir oluşturduktan sonra bu zincirin ucundan batarak  bir çember oluşturun ve oluşturduğunuz çemberin etrafından beş defa batıp iki zincir örün bir delik oluşturun ve yine batın yine dolgu yapın bu şekilde çemberin etrafını doldurun. Bu şekilde dilediğiniz büyüklükte daire şeklinde bir motif oluşturun ve yapacağınız şalın büyüklüğüne göre dilediğiniz sayıda motif oluşturup üçgen biçimde tığ ile birbirine bitiştirin. Bitiştirme işleminin ardından dilerseniz ucuna püskül yapabilir veya aralara bitiştirme sırasında boncuklar, kurdeleler takarak süsleyebilirsiniz.

Aşağıdaki şal modellerinden istediğinizi seçip siz de kendinize veya sevdiklerinize bunlardan birini örebilirsiniz.Kategori: Kadın, Moda, örgü Yazar: Admin Yorum yapılmamış Tarih: 21 Kasım 2012