Takı tasarımı son birkaç yılda ülkemizde adeta patlama yaparak ev hanımlarının iş hayatına atılmasını sağladı. Birçok bayan hobi olarak başladığı bu işten ciddi gelirler elde ederek hobilerini kazanca dönüştürmeyi başardı. Peki bu tasarımlar nasıl oluşur? Nasıl gelir elde edilir? Tasarım adından da anlaşılacağı üzere sizin hayal gücünüzü yansıttığınız takılardan oluşuyor. Doğada gördüğünüz bir imge, hayalinizde canlandırdığınız bir modeli takılara dökerek kendine özgü ve eşi olmayan bundan dolayı da değeri kat be kat artan takılar oluşturabilirsiniz. Birçok bujuteri bu takıları satın alarak satışa sunmaktadır. Bunun yanında iyi bir çevreye sahip iseniz de rahatlıkla kendiniz kendi satışınızı yapabilirsiniz. Her iş gibi bu iş için de sermayeye ihtiyacınız var ancak bu işte öyle büyük paralar harcamanız gerekmiyor. Hatta kendinize ait ve kopmuş olan takılardan yeni takılar yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz.

TAKI TASARIMI NASIL YAPILIR?

Takı tasarımında boncuk, iğne, tel, tül, kurdele, pul ve hatta kağıt gibi aklınıza gelebilecek birçok materyali kullanabilirsiniz. Şimdi size birkaç malzemeyle şık bir kolye nasıl yapılır onu anlatacağım.  İhtiyacınız olan tek şey kalın bir siyah tül veya kolay işlem yapılabilecek bir kumaş. Aşağıda da gördüğünüz gibi tülü uzun bir şerit haline getirin ve iğne iplik yardımıyla ki plastik ip kullanmanızda fayda var tül üzerinde boğumlar elde edin. Boncuk görünümü verdiğiniz ve dilediğiniz irilikte top top birkaç adet bu işleme devam edin. En son 4. karede gördüğünüz gibi bırakın. Dilerseniz kenarlara resimde de gördüğünüz gibi renk katması açısından iki adet gül veya evinizde bulunan başka bir aparatı takabilirsiniz.

Şimdi sizler için özel olarak hazırladığım aşağıdaki tasarım harikası takılardan da esinlenerek şık takılar oluşturabilirsiniz.Kategori: Hobi, Kadın Yazar: Admin 1 yorum yapılmış Tarih: 1 Aralık 2012